Klienditeenindus
+372 55517274
    tööpäevadel 9.00-17.00

     

Kasutatavad materjalid

PUIT 

Ettevõttes toodetava mööbli karkassiks kasutatakse kvaliteetset kase, kuuse ja männipuitu. Ajaproovi läbinud ökoloogiline ja puhas, kaasaegsetes kuivatites kuivatatud materjal. Kasutatakse peidetud ja osaliselt nähtavate karkassidetailide valmistamiseks. Kaske kasutatakse viimistlusdetailide valmistamiseks, aga karkassis – kus on vajalik tugevus. Need puiduliigid pole valitud juhuslikult—juba ammustest aegadest on okaspuupuit kõrgelt hinnatud ja kasutatakse ka majaehituses.

Puitlaastplaate (MDP) toodetakse naturaalsetest puidulaastudest ja liimist (kuni 15 % kogukaalust). Kasutatakse peidetud karkassidetailide valmistamiseks, millele ei esitata erilisi tugevusnõudeid.

Lamineeritud puitlaastplaat (LMDP) – MDP plaat, kaetud mõlemalt poolt melamiinvaiguga immutatud paberiga. See muudab LMDP pinna dekoratiivseks ja niiskuskindlaks. Kasutatakse nähtavate karkassidetailide valmistamiseks, millele esitatakse erinevaid tugevusnõudeid.

Keskmise tihedusega puitkiudplaat (MDF) – plaate toodetakse naturaalsest puidukiust,  tolmust ning liimist (kuni 15 % kogukaalust). Kasutatakse peidetud ja osaliselt nähtavate karkassidetailide valmistamiseks, millele esitatakse keskmisi tugevusnõudeid. See on viimistlusdetailide alus.

Orienteeritud kihtidega plaat (MDP) – plaate toodetakse naturaalsetest puidulaastudest ja liimist (kuni 15 % kogukaalust). Kasutatakse peidetud karkassidetailide valmistamiseks, millele esitatakse keskmised tugevusnõuded.

Kõva puitkiudplaat (MPP), samuti värvitud – lehed naturaalsest puidukiust. Neil on head mehhaanilised omadused – tugevus, painduvus, niiskuskindlus. Katmiseks kasutatavad värvid ja lakid ei sisalda orgaanilisi lahusteid. Kasutatakse peidetud karkassidetailide valmistamiseks, millele ei esitata tugevusnõudeid.

Vineer   - plaadid on liimitud rõhu ja kõrge temperatuuri all kolmest ja enamast, 1,4 mm paksusest naturaalsest puidulehest. Kasutatakse nähtavate ja peidetud karkassidetailide valmistamiseks, millele esitatakse kõrgendatud tugevusnõuded.

Mööblikartong – lehed või rulli keeratud riba. Toodetud taaskasutatud materjalidest, ilma värvaineteta. Kasutatakse peidetud karkassidetailide koostises, mööblile vajaliku vormi andmiseks.

Kasutatava puidu omadused vastavad LV ja EÜ standarditele.


VEDRUD:
 

Zig-zag vedrud / spetsiaalse kujuga painutatud vedruterasest traat. Annab baasmugavuse, tagab pehme osa mehhaanilise tugevuse ja pikaealisuse. Plastikust hoidurid kõrvaldavad helid mööbli kasutamise ajal. Kasutatakse pehme mööbli isteosa vedruplokkide ühendamiseks ja porolooni hoidmiseks.

Kummilint – veniv rihm, kootud kummi põhjal valmistatud niitidest. Annab põhilise mugavuse, moodustab toestuse. Zig-zag vedrude analoog, ette nähtud väiksemale koormusele (enamasti kasutatakse mööbli seljatugedes).

Tehniline lint – jäik rihm, kootud sünteetilisest kiust ja osaliselt venivatest niitidest Kasutatakse toestamiseks. Kummilindi analoog, ette nähtud väiksele ja hajutatud koormusele (enamasti kasutatakse patjade toestuses).

Voodipõhi – liimitud vineerist lipid, millele antakse liimimise ajal koolutatud kuju. Ühendatakse omavahel raami peal hoiduritega või tekstiil/kummilindiga. Annab baasmugavuse, tagab pehme osa mehhaanilise tugevuse ja pikendab kasutusiga. Kasutatakse voodite magamisosa aluseks, mille toetub madrats. Lippide vahele jäävad vahed lasevad madratsil hingata.

Vedruplokk – vedruelementide komplekt. Mida rohkem silindervedrusid, seda mugavam. Eraldi riidekottidesse paigutatud vedrud suurendavad mugavust ja vähendavad madratsi kasutamise ajal müra. Tagavad hea puhkuse ja selgroo õige asendi une ajal.

Bonell vedruplokk – terasvedrud, ühendatud omavahel terasest „spiraalidega“. „Jahe“ madrats. Vähem ergonoomiline, võib tekitada metalli hõõrdumise helisid. Ei sobi astmahaigetele.

Taskutega spiraalvedrude plokk – iga terasvedru on paigutatud eraldi riidest kotti, aga kotid on omavahel kokku liimitud. „Jahe“ ja kauakestev madrats. Mugavustase sõltub vedrude arvust ja sitkusest. Sobib keskmise kaaluga inimestele. Üle 100 kg kaaluvatele inimestele soovitatakse suurendatud vedrude arvuga madratsit. Ei sobi astmahaigetele.

 

POROLOON
 

See on peamine pehme materjal kõikidele pehme mööbli osadele (elastne vahtpolüstürool (polüuretaanvaht). Laseb minimaalselt õhku läbi, seetõttu ei sobi tugevasti  higistavatele inimestele. Porolooni mugavustegur – see on jäikuse suhtarv, pigistades porolooni algmahust kokku 25% ja 60%. Surudes kokku 25 % algmahust näitab inimese aistingut puudutamise ja istumise ajal, aga kokkusurumine kuni 60 % näitab porolooni kandevõimet (tugevust).

TIHEDUS näitab materjali kogust mahuühikus. JÄIKUS (KÕVADUS) näitab millise jõuga (kPa) on vaja suruda et maht väheneks kuni 40 % algmahust (keskmise kõvaduse puhul  - 21-27 kPa). Mida jäigem on poroloon, seda väiksem on elastsus.

Standardne poroloon (R) – elastne vahtpolüuretaan (polüuretaanvaht). Tihedus – alates 18 kuni 35 kg/m³. Istekohtade jaoks kasutatakse 35kg/m³  ja suurema tihedusega porolooni – teistsuguse tihedusega  - muudele mööbli osadele.

Elastne (HR) poroloon  HR poroloon erineb standardsest suure elastsuse poolest  (selle näitaja poolest on HR tavalise (R) porolooni ja lateksi vahel). Tihedus - 37-42 kg/m³, elastsus - 47-55%. Mugavam ja pikaealisem kui standardne (R) poroloon, kuid kallim. Teiste toorainete kasutamise tõttu on HR porolooni omadused paremad – poorid on ebaühtlase struktuuriga, seetõttu deformeeruvad koormamisel erineval ajal ja ei esine „murdumise tunnet“, mis on omane tavalisele poroloonile. Kasutatakse kõrgendatud mugavusega mööbli valmistamisel (enamasti istekohtade jaoks). Parem õhu läbilaskmise võime sobib allergilistele inimestele.

"Tiger touch" poroloon on lateksile lähedaste omadustega (suur elastsus, pikaealisus). Tihedus - 53-56 kg/m³, elastsus - 55%. Eriti kõrge mugavuskoefitsent, pikaajalisus ja vedrustusefekt. Kasutatakse eriti mugava mööbli isteosade valmistamisel.

Lateks. Enamasti kasutatakse tehislateksit, mis on vähem elastne, kuid vastupidavam temperatuuri ja niiskuse muutustele ning pikaealisem. Populaarseim on segu suhtega 80/20. Tänu lateksi pehmusele on sobivaimad sellele trikotaažkangad, mis on palju elastsemad kui žakaarkangad Tihedus - 60 kg/m³. 2 kõvadusklass. Homogeenne, elastne, avatud struktuuriga. Ergonoomiline, vastupidav deformatsioonile ja vananemisele, suurepäraselt kehaga kohanev materjal. Väga kõrge mugavustaseme ja pikka kasutusiga tagav tooraine. Kasutatakse kõrgklassi, kalli  mööbli valmistamisel (tavaliselt ainult isteosa jaoks) Ei sobi tugevasti higistavatele inimestele, samuti mõningate allergiate puhul.

PADJATÄIDIS:
 

Hakitud poroloon – poroloonitükid saadakse erinevat liiki poroloonijääkide peenestamisel. Omadused vastavad poroloonile, millest hakitakse. Pehmuse suurendamiseks segatakse rebitud süntepooniga või süntepoonigraanulitega. Kasutatakse kui tavalist padjatäidist.

Rebitud süntepoon - süntepooni (kohevad materjalid) tükid, saadakse süntepoonijääkide peenestamisel. Omadused vastavad süntepoonile, mida „rebitakse“. Pehmem hakitud poroloonist, kuid võib sellega segada vastupidavuse suurendamiseks. Kasutatakse tavalise padjatäidisena..

Süntepoonigraanulid – süntepooni jäägid, mis spetsiaalse seadmega keritud väikesteks kerakesteks. Omadused vastavad süntepoonile, millest valmistatud Võrreldes rebitud süntepooniga, peab vastu suuremale survele, aga vabanemisel taastab kiiremini oma algkuju. Pehmem ja mugavam materjal kui rebitud süntepoon. Võrreldes hakitud porolooniga peab vastu vähem aega. Omaduste parandamiseks võib olla segatud teiste materjalidega. Kasutatakse väga pehmete patjade ja dekoratiivsete patjade täitmiseks

Suled – kodulindude suled (enamasti hanesuled). Kõige pehmem ja mugavam täidis patjadele, kuid laia kasutamist piirab kõrge hind. 100% naturaalne ja ökoloogiline toode. Hinna alandamise eesmärgil võib olla segatud silikoongraanulitega. Kasutatakse eriti mugavate patjade täitmiseks.

Polüstüreenigraanulid – suletud struktuuriga, seest tühjad vahtpolüstüreeni kerakesed. Kerge, niiskuskindel, väikese elastsusega materjal. Kasutatakse istekottide täitmiseks.

 
MÖÖBLIRIIDED
 

Mööbliriided – üks kallimaid mööbli valmistamisel kasutatavaid materjale. Eksimise vältimiseks peate Te teadma nende põhiomadusi. Materjale valides peate lähtuma sellistest omadustest kui usaldusväärsus, vastupidavus, pikaealisus jne. Enne mööbli katteriidega katmist sooritatakse testid, et määrata kindlaks  tugevus, värvipidavus, pillingukindlus, tulekindlus. Testid sooritatakse vastavalt rahvusvahelise organisatsiooni standarditele (ISO), mis hõlmab üle 140 maailma riiki. Üks põhilisi mööblitekstiili hindamise näitajaid on tugevuse (Martindeli) test. Kui see näitab, et tekstiil või kunstnahk peab ISO süsteemi alusel vastu üle 5000 tsükli on see juba garantii, et mööbliriie on piisavalt tugev.

Allpool leiate mööblitööstuses sagedamini kasutatava mööbliriide kirjeldused.


UUDIS! PLEKIKINDLAD KANGAD!


Pakume hindamiseks uusimate tehnoloogiate alusel toodetud uue põlvkonna mööbliriideid:

Eriti populaarsed on plekikindlad kangad ja pole tähtis, kas see on toidu, jookide, nagu kohvi, veini, šokolaadi, ketšupi, sinepi või pliiatsi, pastapliiatsi ning  muud plekid – kõik need on eemaldatavad veega, sügavamale imendunud plekid – vee ja seebiga (leelisevaba). Need kangad on vastupidavad vedelikele. mistahes vedeliku sattumisel kangale ei imendu see sügavale kangasse ja on kergesti lapiga eemaldatav. Need kangad on toodetud uusimate tehnoloogiate abil.